Bubec

Vojtěch Rada/O budoucí zahradě online

Výstava "O budoucí zahradě" se dotýká specifického typu architektury – zahrady – fenoménu na pomezí lidského usilování a působení přírodních sil.

Jeden z fenomenů, které jsou pro Vojtěcha Radu zajímavé v souvislosti s tím, že někdo vlastní zahradu je, že někteří lidé ji nechají volně růst a jen se diví, zatímco jiní vše neustále mění a upravují. I počítač funguje jenom díky tomu, na kolik zatím rozumíme přírodě, jaké jsou podmínky na zemi a je na tom v podstatě závislý. Jeho přáním je rozumět více hardwaru, ať už je to procesor nebo dřevo.

Zde můžete navštívit zahradu https://vojtechrada.com/On_the_Future_Garden

Fotogalerie

Vojta Rada

17. 1. 2021 | Rubrika: studio BUBEC

Chybí vám umění?

Také vám chybí umění? Pořiďte si ho domů a obklopte se originálními kousky z našeho studia! Není totiž nic hezčího, než mít unikátní dílo přímo u sebe doma, nebo jím někoho obdarovat – obzvlášť v době, kdy mají muzea a galerie omezenou činnost a kdy většinu času trávíme v bezpečí domova s rodinou či na homeofficu. Na stránky studia jsme proto nahráli obsáhlý katalog děl. Díla si můžete koupit online a obratem vyzvednout v Řeporyjích.

10. 1. 2021 | Rubrika: studio BUBEC

PF 2021

1. 1. 2021 | Rubrika: studio BUBEC

Kniha Bubec 20: Příběh uměleckého studia

Studio Bubec letos oslavilo dvacetileté výročí od svého založení. K této příležitosti vznikla kniha Bubec 20: Příběh uměleckého studia kurátorky Daniely Kramerové, která přibližuje dějiny studia a velkou šíři událostí a aktivit se studiem spojených.


Bubec20

Vinou koronavirové pandemie jsme však přišli o potřebné finanční zdroje a ocitli se v situaci, kdy máme knihu hotovou, ale nemůžeme si dovolit dát ji do tisku. Proto potřebujeme vaši pomoc, ať už formou předobjednávky knihy nebo jakoukoliv jinou finanční podporou na stránkách https://www.darujme.cz/projekt/1204056

3. 12. 2020 | Rubrika: studio BUBEC

Vojtěch Rada/O budoucí zahradě

19. listopadu měla proběhnout vernisáž výstavy Vojtěcha Rady, bohužel koronavirová pandemie nám přeorganizovala program. Výstavu přesouváme na začátek roku 2021. Autor tedy připraví 3D model chystané sochy s možností interakce. Ke stažení bude také kniha “O budoucí zahradě“. 

Výstava je věnována  mělnické zahradě manželů Degtěvových. Na výstavě měla vzniknout ruční mapa v měřítku 1:1, která popisuje zahradu s přidanými sochami a instalacemi. 

O budoucí zahradě 

22. 11. 2020 | Rubrika: studio BUBEC

Richard Loskot v Galerii Bubec

22. října 2020 jsme měli otevírat další autorskou výstavu v Galerii Bubec s názvem Předověď pořasí.

Vernisáž jsme však museli, v rámci nových nařízení vlády, bohužel zrušit.

Instalaci, kterou Richard Loskot pro Galerii Bubec si můžete prohlédnout zde

Připravil ji Richard Loskot, umělec, jehož "instalace a enviromenty glosují současný technicistní svět a obracejí se k otázkám našeho bytí v tomto světě. I přesto, anebo právě proto, že mají až filosofický rozměr (jak naznačují již názvy děl Podstata věcí, 2011; Procházka pod skutečností, 2011), uplatňují se v nich základní témata, která definovala a strukturovala lidskou zkušenost již odnepaměti – světlo, slunce, čas, příroda, voda, růst atd...." (Vendula Fremlová/Artlist.cz).

6. 10. 2020 | Rubrika: studio BUBEC

Výstava Pick´n´Mix

I letos v Galerii Bubec vystavovali mladí umělci díla, která vznikla rámci rezidenčního programu Studia Bubec. Studenti využili nejenom prostor Studia, ale mohli si vyzkoušet s podporou odborného týmu Studia Bubec nové postupy a tevhnologie. Vernisáž výstavy Pick´n´Mix proběhla v rámci akce "Zažít město jinak".

židle

6. 10. 2020 | Rubrika: studio BUBEC

Zažít město jinak

Nádech… výdech… zastav se, zamysli se, rozhlédni se. Nádech pro město, pro lidi v něm, pro sebe. Sousedské slavnosti Zažít město jinak přicházejí každoročně s novým tématem a letošní motto zní “Nadechni se pro město”.

Foto  zde

9. 9. 2020 | Rubrika: studio BUBEC

Upozornění

Od 10. 8. do 18. 8. 2020 je výstava Vojtěcha Míči, Kulaté obdélníky z provozních důvodů uzavřena. Navštívit ji pak můžete  až do 31. 8. 2020.

9. 8. 2020 | Rubrika: studio BUBEC

Doprovodný program k Festivalu m3

hlavička

Ve středu 29. 7. v 10:00 hodin představení pro děti - Storytelling CZ

Pohádky Slovosledí babičky  

Vyprávíme, co vám na očích uvidíme. Pásmo pohádek z celého světa pro menší i větší diváky. Procestujeme spolu Afriku, Japonsko, Haiti a mnoho dalších koutů světa, kde jsme posbírali ty nejzajímavější příběhy a pohádky a teď vám je povyprávíme.

Vypráví: Markéta Holá a Jiří Šmirk.

Místo konání Slow cafe Francouzská 966/33, 120 00 Vinohrady

Cena: 250 Kč, platba na místě

3. 7. 2020 | Rubrika: studio BUBEC

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Vojtěch Rada/O budoucí zahradě