Úvodní stránka » Creative Bubec » Creative Bubec

Důležité upozorění

Bohužel, schválená krizová opatření mimo jiné znamenají, že od půlnoci 9. října 2020 se nově zakazují veškeré organizované zájmové, rekreační a další kroužky pro děti od šesti do 18 let.

Informace podají lektorky jednotlivých kurzů.


Creative Bubec uvádí video kurzy a workshopy

Aktivity studia s názvem Creative Bubec se dlouhodobě věnují kreativním kurzům, workshopům, příměstským táborům a jiným tvůrčím činnostem. Vzhledem k pandemii a nemožnosti se stýkat jsme se rozhodli pro vás připravit několik video kurzů a workshopů s našimi lektory a lektorkami. Kurzy vynikají svou netradičností, experimentálními nápady a prací s různými materiály. Jsou určené individuálně pro různé věkové i umělecké skupiny.

Tvůrčí inspirace „Síla jemného kouře“ odkazuje k živelnosti ohně, který má tvůrčí potenciál.

Oheň a jeho kouř v kurzu využíváme jako kresebné médium k zážitkovému experimentu. Jemné dotyky svíčky na ploše papíru na nás mohou působit nejen umělecky, ale i rituálně, meditativně či intimně. Oheň v sobě jako hlavní živel nese mnoho skrytých významů a emocí. Světlo jako symbol naděje, poznání a lidského směřování proniká do tvorby v kombinaci se zemitou černí, která opalováním papíru vzniká. Sametová čerň je silná a současně i výrazná a křehká, a to ve všech odstínech šedi.

Video workshop k dispozici zde: https://www.patreon.com/creativebubec

Tvůrčí materiál: čtvrtka, svíčka, zápalky, vodu na případné hašení

Doplňkové materiály: bílý suchý pastel, fixativ na ošetření kresby

Věk: 18+, děti ve spolupráci s dospělým


Řeporyjský masopust 2021

Společně oslavovat konec zimy a vítat jaro kvůli koronavirovým opatřením nemůžeme. To ale neznamená, že si tohle krásné období roku neuděláme veselé, hezké a zábavné!

Masky letos nosíme všichni a pořád. Už to začíná být trochu nuda… A to právě můžete spolu s námi změnit: Vyhlašujeme masopustní rouškování!

S trochou kreativity můžete své roušky či respirátory vyzdobit, jako byste se účastnili našeho tradičního Masopustu. Masopustní víkend se nezadržitelně blíží a tak je na čase vytasit se se vším, co vaše domácí kreativní zázemí nabízí. Můžete malovat, lepit, šít, udělat ze sebe obludu, zvíře nebo princeznu. Vašim nápadům se meze nekladou! Roušku si pak vezměte na procházku, nákup, nebo si ji jen symbolicky nandejte doma. 

Můžete se klidně přímo inspirovat islandskou módní návrhářkou Ýrúraí, která svými ručně pletenými rouškami každodennost originálně zpestřuje Podívejte se zde.

PS. Za každou vaši fotku, nápad nebo inspiraci budeme moc rádi!


Novinky ve Studiu Bubec

Přestože doba pandemická kultuře a společenskému životu moc nepřeje, snažíme se ve Studiu Bubec stále něco zlepšovat a nabízet nové věci. Takže bychom vás rádi seznámili s novinkami.

Novinka číslo 1: 

logo 

Baby Bubec se mění a dostává nové jméno Creative Bubec a to proto, že připravujeme na rok 2021 vzdělávací programy a kurzy nejen pro děti, ale i pro teenegery a dospělé. Sledujte také https://www.facebook.com/creativebubec


Novinka číslo 2 :

Vzhledem k situaci jsme se rozhodli připravit pro vás několik kreativních workshopů on-line. Postupně budeme odhalovat jejich témata i způsob, jakým je můžete získat. Buďte kreativní i u sebe doma! Už brzy se dozvíte více.

Tadáááá! Máme pro vás video kurzy!


 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Vojtěch Rada/O budoucí zahradě